NONG KHAI

4. november 2011 at 7:16 |  THAINLAND
Odjezd Z Pattaya byl stanoven na půl osmou večer, a jelikož byla slušně zacpaná hlavní silnice jmenem Sukunvit, tak jsme využili motocyklového taxi místo klasického, na dopravu k autobusovému stanovišti. Thajští moto taxikáři, když vezou farangy/lidé z evropy/, tak mají tendenci mezi sebou závodit, což já nemám vůbec rád, ale čas odjezdu se neúprosně blížil. A tak jsme došli na taxi stanoviště, kde jsme usmlouvali cenu na 150 THB za osobu, a s omluvou že není pojištěn, ale ujištěním, že se nevybouráme, mohla jízda začít. Samozřejmě po chvíli ta jejich honička začala, a ten můj měl vždy zjevnou radost, jak to bezvadně prokličkoval, v té zoufalé zácpě mezi stovkami aut a dalších motocyklů. Nejvíce mne dostal tím, jak si v tom kličkování ještě začal volat s tím druhým, kde se kdo z nich momentálně nachází. No radši jsem zavřel oči abych se na to nemusel dívat. Jízda dopadla dobře a hup už jsme byli za chvíli na mistě určení včas a v pořádku. Zkasírovali nás a s úsměvem odfrčeli pryč.

Náš autobus tam ještě nebyl a tak jsme si šli v mezičase ještě dát kafe na nedalekou benzínovou pumpu. Autobus přijel na čas, ale k mému údivu byla místa ve předu poněkud kratší než obvykle. Asi jiný typ autobusu, ale i tak se to docela dalo přežít.. Přemýšlel jsem jak vyřešit kouření, a tak jsem dal pomocníkovi 100THB jako úplatek s tím, že budu moci během jízdy kouřit u řidiče... Jenomže hlavní řidič, byl nekuřák a tak jsem se své odměny dočkal až po střídání řidičů. Druhý řidič byl sdílnější, pamatoval si, že dostal ode mne malý úplatek, a tak jsme již si mohli dát vytouženou cigaretku během jízdy. Do Nong Khai jsme dorazili úspěšně asi v půl osmé ráno tamního času. Z nádraží jsme vzali taxi za 80 THB až k hotelu, který byl hned u hranice, asi půlkilometr pěšky.

Dali jsme si sprchu a na chvíli zalehli protože cesta byla trochu náročnější, než jsme předpokládali. Po probuzení jsme se vypravili do města pronajmout si motorky. Cestou nás svezl vracející se tutktuk za 20THB. Motorky jsme sehnali vedle místní nemocnice, asi nechtějí mít potom klienty moc dalekoMrkající, za 200THB za jednu a tak jsme si pro větší pohodlí pronajali každý jednu. Ještě natankovat asi za 60 až 70 THB a mohli jsme vyrazit na průzkum města. To jsme projezdili skoro celé, setkali jsme se v jedné hospůdce se zde usídlenými dánem a norem, kteří nám prozradili místní zajímavosti, a prozkoumali jsme místní tržiště. Večer jsme se vypravili na místní noční trhy,které se vyznačují tím, že tam vůbec nepouštějí auta a stejně není pro motorku kam plivnout. Zaujala nás zvyklost místních hospůdek, které přes ulici od hlavní provozovny, zřizují jakési "zahrádky" přímo na chodníku odděleném jen nízkou zídkou od náplavky Mekongu.

Ráno jsme vstali, sbalili se, dojeli do města vrátit motorky, nechali se odvézt tuktukem za 80THB zpět k hotelu, vrátili klíče, hodili batohy na záda a vyrazili k hranici. Cestou k hranici jsme se ještě stavili v hospůdce na jídlo, kdoví jak to dál s jídlem bude. Tak jsme se dali do řeči s nějakou thajskou rodikou z Bangkoku a otec rodiny pak na nás houknul, že o naši útratu se již postaral. Dost nás to překvapilo, mnohakrát jsme poděkovali a vydali se k hranici.

Sbohem Thajsko :-))
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement